ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9794539
*
nr 979 4539
Spegel
trä / spegelglas, höjd: 39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2015
kl 18:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 13:11:15
1
350 kr
6/9 10:05:26
2
500 kr
6/9 21:44:40
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel spegelglas speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 979 4539
Spegel
trä / spegelglas, höjd: 39 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 13:11:15 | 1 | 350 kr |
6/9 10:05:26 | 2 | 500 kr |
6/9 21:44:40 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel spegelglas speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53